Cumhurbaşkanlarımız

Cumhuriyetin ilanından bugüne kadar görev yapmış cumhurbaşkanlarımız aşağıda yer almaktadır.

1 – Mustafa Kemal Atatürk
Görev Süresi : 29 Ekim 1923 – 10 Kasım 1938

2 – İsmet İNÖNÜ
Görev Süresi : 11 Kasım 1938 – 22 Mayıs 1950

3 – Celal BAYAR
Görev Süresi : 22 Mayıs 1950 – 27 Mayıs 1960

4 – Cemal GÜRSEL
Görev Süresi : 27 Mayıs 1960 – 28 Mart 1966

5 – Cevdet SUNAY
Görev Süresi : 28 Mart 1966 – 28 Mart 1973

6 – Fahri KORUTÜRK
Görev Süresi : 6 Nisan 1973 – 6 Nisan 1980

7 – Kenan EVREN
Görev Süresi : 9 Kasım 1982 – 9 Kasım 1989

8 – Turgut ÖZAL
Görev Süresi : 9 Kasım 1989 – 17 Nisan 1993

9 – Süleyman DEMİREL
Görev Süresi : 16 Mayıs 1993 – 16 Mayıs 2000

10 – Ahmet Necdet SEZER
Görev Süresi : 16 Mayıs 2000 – 28 Ağustos 2007

11 – Abdullah GÜL
Görev Süresi : 28 Ağustos 2007 – 28 Ağustos 2014

12 – Recep Tayyip Erdoğan
Görev Süresi : 28 Ağustos 2014 – Devam Etmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × one =