Troy Milli Kredi Kartı Ödeme Sistemi

Visa, Mastercard, American Express bunlar birçoğumuzun kullandığı kredi kartlarında yer alan kredi kartı ödeme sistemleri. Ülkemizde kredi kartı kullanımının artmasına bağlı olarak bu ödeme sistemlerine ödenen meblaların yurtdışına çıkıyor olması nedeniyle ülkemizde kendi ödemesi sistemş markasını oluşturuyor.

Türkiye kendi ödeme yöntemini hayata geçiriyor. Kredi ve banka kartlarının sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi markasını taşıyan bölümde artık bir Türk markası da yer alacak.

Kartınız ile alışveriş yapmak ya da ATM’den para çekmek istediğinizde kartınızın sağ alt köşesinde yer alan marka, bu işlemleri yapmanızı sağlar ve bu markanın arkasında büyük bir teknolojik altyapı vardır.

Teknoloji ve güvenlikte dünya standartlarını yakalamış Türkiye’ye özel bu platform adını “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi”nden aldı ve Türkiye: tr, Ödeme: o, Yöntemi: y, harflerinden oluşan kısaltmayla “Troy” oldu.

ARKASINDA TÜRKİYE VAR!

Bilgi birikimi, gelişmiş teknolojisi, inovatif yaklaşımı ve güvenli altyapısı ile Türkiye’deki bankaların katılımıyla oluşan Türkiye Ödeme Sistemleri sektörü güçlerini birleştirdi, Türkiye’nin ilk ve tek ulusal ödeme yöntemini geliştirdi. Amacımız, ödeme yaparken ya da ödeme alırken işlemler yine güvenli, hızlı ve sorunsuz şekilde gerçekleşsin, üstelik Türkiye’ye özel olsun, Türkiye kazansın.

1 Nisan 2016 itibarıyla Türkiye’deki tüm POS, ATM ve e-ticaret siteleri Troy logolu kartlarla işlem yapmaya hazır. Siz de çok yakında cüzdanlarda Troy logolu kartları görmeye hazır olun.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 4 =