Vodafone Arena Stadı

Vodafone Arena, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Vodafone Türkiye arasında, Türk spor tarihinin en büyük anlaşması olarak, 20 Ağustos’ta imzalanan 15 yıllık sponsorluk kapsamında inşası başlayan yeni spor ve eğlence kompleksinin adıdır.

Koltuk kapasitesi: 40.000
Loca sayısı: 147
Loca koltuk toplam sayısı: 1847
VIP koltuk sayısı: 2100
Otopark: 350 araç
Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu + 81 refakatçi (toplamda 162 koltuk)

Saha çizgisi ile tribün arasindaki uzaklık:
-Kale çizgisi tribün arası 795 cm
-Taç çizgisi tribün arası 615 cm

Basin tribunu kapasitesi: 186 kişi

Çatı özelliği:Çatı tüm tribünlerin üzeri kapalı olacak şekilde, kablo sistemle çözülmüş, PTFE kaplı olarak tasarlanmıştır.

Vodafone Arena

Detay Bilgi

23 Kasım 1947’de ilk karşılaşması ile kapılarını açan İnönü Stadyumu o günden günümüze Süleyman Seba, Hakkı Yeten (Baba Hakkı), Sanlı Sarıalioğlu, Rasim Kara, Rıza Çalımbay, Metin- Ali- Feyyaz ve daha birçok değerli isme ve bunun da ötesinde Beşiktaş ruhuna ev sahipliği yapmıştı. İnönü’nün güçlü tarihi mirasını, asil ruhunu ve Vodafone’un teknolojik gücünü arkasına alan Beşiktaş’ın yeni mabedi Vodafone Arena yeni zaferler için inşa ediliyor.

Bu yeni stadyum, Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olacak. Kompleks dahilinde Vodafone’un sağlayacağı geniş mobil ve Wi-Fi ağıyla Vodafone Arena; Cisco’nun “Stadium Vision” çözümü ile taraftarlara unutulmaz bir dijital deneyim sunacak. Farklı boyutlarda HD monitörler, İnteraktif ekranlar stadın farklı farklı noktalarında; taraftar röportajları, istatistikler, promosyonlar ve o an oynanan diğer müsabaka sonuçlarını an be an yayınlıyor olacak. Yüksek hızlı mobil ve Wi-Fi internet bağlantısı ile akıllı telefonlarla maça ilişkin bilgilere istenildiği anda ulaşılması mümkün kılınacak.

Vodafone Arena Beşiktaş’ın yeni mabedi olmanın yanı sıra, halkın eğlence ve güzel zaman geçirme ihtiyacını karşılar nitelikte dizayn edilmekte. Kompleks aynı zamanda eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da hizmet verecektir. Uluslararası müsabakalar, ünlü sanatçıların konserleri, dünyaca tanınmış tasarımcıların defileleri de bu kompleksin çatısı altında kendine yer bulacaktır. Beşiktaş Müzesi, Kartal Yuvası stattaki yerini yenileyerek korurken, Vodafone Cep merkezi de taraftarlara ve ziyaretçilere hizmet sunacaktır. Kısaca Vodafone Arena, sadece maç günlerinin değil, her gün gidilebilir, zaman geçirilebilir bir yaşam alanı olarak konumlanacaktır.

Kompleks ile Beşiktaş taraftarının eşsiz ruhu, Vodafone’un global teknolojisinin gücü ile birleşecek. Merkezine her zaman Beşiktaş taraftarını koymayı hedeflediğimiz bu birliktelikte, Vodafone Arena’nın logosunu siz Beşiktaş taraftarının seçmesinin doğru olacağını düşünüyoruz, logo tercihinizi bizimle bu site üzerinden paylaşmanızı rica ediyoruz. Bununla birlikte Beşiktaş ile ilgili tüm duygularınızı ve mesajlarınızı, yeni mabedimiz, Vodafone Arena’nın temeline katmak üzere, yazmaya davet ediyoruz. Mesajlarınız mabedimizin temelinde yıllarca kalacak ve ruhu olacak.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + four =